Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Szkoła Podstawowa w Krzówce - Aktualności

Informacje

Szkoła Podstawowa w Krzówce

Aktualności

Artykuły

  • Dzień Edukacji Narodowej

    ,,Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą - nauczać."
    Dzień Edukacji Narodowej to coroczna okazja do docenienia trudu i zaangażowania nauczycieli oraz pracowników oświaty, którzy codziennie dbają o edukację i rozwój młodych ludzi. W nieco żartobliwy sposób uczniowie klas V-VIII w czasie uroczystej akademii przedstawili codzienną rzeczywistość szkolną oraz ,, nowe trendy w modzie nauczycielskiej”. Była forma podziękowania Wszystkim Pracownikom Oświaty za ich pasję, poświęcenie i życzliwość.

    Czytaj Więcej o: Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Chłopaka

    30 września świętują chłopcy- ci mali i ci nieco więksi. Z tej też okazji żeńska część społeczności szkolnej przygotowała akademię, która dedykowana została wszystkim ,, mężczyznom”, którzy otrzymali też słodkie upominki od swoich mniejszych i większych koleżanek. Chłopcy nie zapomnijcie jednak, że :,, Mimo tak wielkiej płci Waszej zalety, Wy rządzicie światem, a Wami kobiety”

    Czytaj Więcej o: Dzień Chłopaka
  • Rajd rowerowy klas V- VIII- ,, Miejsca Pamięci Narodowej w Regionie”

    27 września uczniowie klas V- VIII, podczas rajdu rowerowego liczącego przeszło 30 km, odwiedzili miejsca w naszym regionie, które związane są głównie z historią II wojny światowej. Zatrzymali się kolejno na cmentarzu w Serokomli, gdzie znajduje się zbiorowa mogiła i pomnik ku czci ofiar hitlerowskiej egzekucji, w której zginęli mieszkańcy okolicznych wiosek. Odwiedzili też samo miejsce kaźni-Józefów, które było świadkiem męczeńskiej śmierci 217 osób. Mordu tego dokonano w odwet za zamordowanie rodziny kolonisty niemieckiego. Władze niemieckie wykorzystały ten wypadek do wcielenia w życie straszliwego terroru, stosując metodę zbiorowej odpowiedzialności. Pomniki w Zakępiu i Adamowie, upamiętniające ofiary II wojny światowej oraz okresu powojennego to kolejne miejsca, w których zatrzymali się uczestnicy rajdu. Była to kilkugodzinna lekcja historii, która niewątpliwie zostanie w pamięci naszych uczniów.

    Czytaj Więcej o: Rajd rowerowy klas V- VIII- ,, Miejsca Pamięci Narodowej w Regionie”
  • Noc Filmowa

    Kolejna Noc Filmowa (4-5 października) za nami. Uczniowie klas V- VIII   mogli spędzić czas w szkole nieco inaczej. Nie w szkolnych ławkach, tylko łącząc edukację z dobrą zabawą. Było i zabawnie, i ciekawie, czasem nawet nieco ,, strasznie”. Ale właśnie o to chodziło. To też dobry sposób na integrację klas. Wszyscy już nie mogą doczekać się kolejnej takiej, w dużej mierze nieprzespanej, nocy.

    Czytaj Więcej o: Noc Filmowa
  • Uroczystości Kleeberczykowskie w Serokomli

    Jak co roku nasi uczniowie włączyli się w obchody Rocznicy Wojny Obronnej 1939 roku w Serokomli. Było to też święto Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej. Wydarzenie to miało miejsce  6 października. Rozpoczęło się mszą świętą w intencji ojczyzny. Następnie na miejscowym cmentarzu odbył się uroczysty apel pamięci. Członkowie Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązankę przy pomniku upamiętniającym ofiary wojny.

    Czytaj Więcej o: Uroczystości Kleeberczykowskie w Serokomli
  • Udział w uroczystościach rocznicowych przy Pomniku w Budziskach

    22 września 1942 r. w Budziskach zabito dwóch Niemców przybyłych po kontyngenty. Była to akcja oddziału Gwardii Ludowej Serafima Alesiejewa, ps. "Serafin", wraz z grupą Tadeusza Maciejewskiego, ps. "Czarny". W  odwecie 23 września Niemcy spalili wieś, zamordowali 24 osoby, a 51 wywieźli do obozu koncentracyjnego na lubelskim ,,Majdanku”. Od tego wydarzenia minęło 82 lata, ale mieszkańcy pamiętają i co roku uczestniczą uroczystościach upamiętniających to makabryczne wydarzenie. Uczniowie i nauczyciela naszej szkoły, podobnie jak w latach ubiegłych, wzięli udział w mszy świętej w intencji ofiar tragedii.

    Czytaj Więcej o: Udział w uroczystościach rocznicowych przy Pomniku w Budziskach
  • „Moje miejsce na ziemi”

    W roku szkolnym 2024/2025 nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Moje miejsce na ziemi” w ramach Programu English Teaching finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Na działania projektowe pozyskaliśmy 10 990 zł . Celem projektu jest popularyzowanie języka angielskiego w codziennej komunikacji oraz rozwijanie kompetencji społecznych i obywatelskich naszych uczniów. W projekcie biorą udział uczniowie klas 4-6. Zajęcia mają formę warsztatów, podczas których uczniowie posługują się językiem angielskim w zabawie i działaniu.

    Czytaj Więcej o: „Moje miejsce na ziemi”
  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

    19 września 2024r. nasza społeczność szkolna dokonała wyboru swoich przedstawicieli do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Milena Pazderska, w obowiązkach zastępować ją będzie Bartosz Sączek. Funkcję skarbnika pełnić będzie Jakub Stępniewski. Wybrana ,, trójka” to uczniowie klasy ósmej. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

    Czytaj Więcej o: Wybory do Samorządu Uczniowskiego
  • 85 rocznica wybuchu II wojny światowej

    Dnia 17 września 2024 roku nasza szkoła uczciła 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W ramach obchodów uczniowie klas 7 i 8 przygotowali akademię, która pozwoliła głębiej zrozumieć tamten tragiczny okres w historii. Apel miał na celu upamiętnienie ofiar i bohaterów wojennych. Cieszymy się, że uczniowie włożyli serce w przygotowanie tej uroczystości, i godną postawą przyczynili  się do zachowania pamięci o wydarzeniach sprzed 85 lat.

    Czytaj Więcej o: 85 rocznica wybuchu II wojny światowej
  • Narodowe Czytanie 2024

    Nasza szkoła jak co roku, włączyła się w zainaugurowaną przez Prezydenta RP w 2012 roku akcję „Narodowe Czytanie”. 9 września  przypominaliśmy najważniejsze fragmenty „Kordiana” Juliusza Słowackiego. „Kordian” J. Słowackiego to arcydzieło polskiego romantyzmu, utwór mądry i poruszający, pełen artystycznych walorów i rozważań o najistotniejszych sprawach narodu. To dramat, który zagłębia się w polską duszę i polskość, odkrywając zarazem uniwersalną prawdę o świecie. Dziś trudno w pełni zrozumieć nastroje Polaków pod zaborami bez znajomości tego utworu – podkreślał w liście Prezydent Andrzej Duda. W programie oprócz maratonu czytania uczniowie wzięli udział w zabawie pt. "Stacjonarny escape room", w czasie której  otrzymali misję od Janka – głównego bohatera bajki. Po przeczytaniu fragmentu „Kordiana”  (pierwsza opowieść Grzegorza) wykonali pięć zadań, aby rozszyfrować zakodowaną wiadomość.  

    Czytaj Więcej o: Narodowe Czytanie 2024