Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Szkoła Podstawowa w Krzówce - Aktualności

Informacje

Szkoła Podstawowa w Krzówce

Aktualności

Artykuły

 • Wieczór przygód

  Ostatni tydzień w naszej szkole obfituje w różne atrakcje. Dzieciaki z klas I-III wzięły udział w "Wieczorze przygód". Było wspólne pieczenie pizzy, oglądanie filmu (a raczej próby oglądania, oraz gra terenowa "Poszukiwanie skarbu". Przemieszczanie się po ciemnej szkole z latarkami wzbudziło nawet w tych najodważniejszych dreszczyk emocji. Wszyscy dali radę i wytrwali do 22.00.

  Czytaj Więcej o: Wieczór przygód
 • Wycieczka klas 4-8

  18 czerwca uczniowie klas 4-8 wybrali się na wycieczkę do Lublina. Zwiedzanie rozpoczęli od lekcji muzelanej pod opieką przewodnika w Muzeum na Zamku. Kolejne atrakcje czekały na nich na basenie Aqua Lublin. Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa pod okiem pani przewodnik. Wszystkim bardzo podobały się zjeżdżanie i inne wodne atrakcje. Po wodnym szaleństwie wszyscy chętnie zjedli obiad. Wisienką na torcie okazał się seans kinowy ,,Za duży na bajki 2".

  Czytaj Więcej o: Wycieczka klas 4-8
 • Mam Talent! w ramach projektu ,,Z Kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji" .

  Koniec roku szkolnego to także zakończenie realizowanych projektów. Dzieci uczęszczające na świetlicę uczestniczyły w projekcie ,,Z Kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji" .Postacią przewodnią projektu był kot Amadeusz, który zabierał głos w wierszykach z książki „O kotku Amadeuszu, czyli wiersze na małe i duże troski”. Podejmował tematy znane wszystkim dzieciom, np. jak radzić sobie z emocjami (ze strachem, z nieśmiałością, z poczuciem porażki, ze smutkiem), jak rozwiązywać problemy (jak odnaleźć swój talent, jak znaleźć przyjaciół, co robić w czasie choroby), jak radzić sobie w niektórych sytuacjach (jak pokonać nudę), jak odnaleźć się w świecie (jak zadbać o przyrodę, jak pokonać nieśmiałość, jak pokonać niecierpliwość, czy warto być dorosłym).
  Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach. Oto fotorelacja z zadania ,który wywołał największy entuzjazm-Europejski Dzień Talentu.
  Czytaj Więcej o: Mam Talent! w ramach projektu ,,Z Kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji" .
 • WYBORY KSIĄŻEK 2024

  W dniu 13 czerwca w naszej szkole odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek. Wybory formą przypominały państwowe, co podkreślało rangę wydarzenia. Frekwencja była wysoka. W głosowaniu wzięło udział 78 uczniów Szkoły Podstawowej w Krzówce. Podczas wyborów uczniowie wypełniali karty wyborcze dotyczące najciekawszych książek, które przeczytali. Następnie wrzucali je do urny wyborczej. Przebieg wyborów oraz liczenie głosów nadzorowała komisja wyborcza powołana spośród uczennic klasy VIII. Po podliczeniu głosów okazało się, że uczniowie podali 58 tytułów książek, z czego najciekawszymi okazały się: "Akademia Pana Kleksa", "Fala", "Cukierku, Ty Łobuzie", "Fortnite", "Drzewo do samego nieba", "Minecraft", "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek".

  Czytaj Więcej o: WYBORY KSIĄŻEK 2024
 • Dyskoteka klas I- VIII

  11 czerwca z inicjatywy członków Samorządu Uczniowskiego odbyła się dyskoteka klas I- VIII, tuż przed nadchodzącymi wielkim krokami, długo oczekiwanymi wakacjami. Wszyscy dobrze się bawili. Dla uczniów klasy ósmej była to ostatnia okazja do wspólnej zabawy z młodszymi kolegami;)

  Czytaj Więcej o: Dyskoteka klas I- VIII
 • ,,Dzień bez papierosa” – warsztaty profilaktyczne ,,Stop Nałogom!”

  W dniach 29, 30 czerwca uczniowie klasy IV uczestniczyli w profilaktycznych zajęciach ,,Stop Nałogom!”. 29 maja zostały przeprowadzone warsztaty w związku z ,,Dniem bez papierosa”. Uczniowie wskazywali różne rodzaje uzależnień, przyczyny i skutki nałogów, poznali 10 zasad skutecznego odmawiania i starali się odpowiedzieć na pytanie ,,Dlaczego młodzi ludzie sięgają po alkohol,  papierosy, narkotyki”. 30 czerwca to Dzień Dziecka w naszej szkole. Przed wieloma atrakcjami uczniowie wykonali zdrowe owocowe szaszłyki jako alternatywę na nałogi, następnie aktywnie i wesoło spędzili czas na dmuchańcach, z klaunem i animatorką, podczas biegu i zawodów sportowych. Poznali zasady pierwszej pomocy i pracę strażaka.

  Czytaj Więcej o: ,,Dzień bez papierosa” – warsztaty profilaktyczne ,,Stop Nałogom!”